SHQIPERIA

“500 € një certifikatë, plas korrupsioni në Hipotekën e Durrësit”

Spread the love

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e qytetarit dixhital i cili thotë se drejtuesit e Hipotekës në qytetin e Durrësit janë të përfshirë në korrupsion dhe vijojnë të zhvatin qytetarët.

Qytetari shkruan më tej se për një certifikatë pronësie ata janë të detyruar të paguajnë 500 euro.

Denoncimi i publikuar nga Berisha:                                                   

Akuzohen per ryshfete dhe korrupsion drejtuesit e hipotekes ne Durres. Lexoni mesazhine qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Z.Doktor.

Jam nje punonjes i hipotekes durres.Dua te ndaj nje shqetesim pasi ne hipoteken e durresit drejtori Liridon Pula,nen drejtori LEonard Kadrimi si dhe shefja e bashkqeverisjes Lusiana Kolaj(e vendosur ne kete post nga mafia durresit),cdo gje kalon ne duart e ketyre personave qe nje qytetar te paiset me nje certifikate pronesie duhet te paguaj 500euro.Po shohim tmerr me sy se kto kane krijuar nje rrjet dhe po i rrjepin njerezit nga leket.Kane hapur dhe nje dere privatisht prane zyres se drejtorit dhe aty behen te gjitha pazaret.te lutem anonim.

Related posts

Akuza për korrupsion, gjykata liron 6 policët e Portit të Durrësit

dritatv

Pas grindjes me fqinjin, tenton të vrasë policët. Arrestohet 69-vjeçari

dritatv

Kërcënohet drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi

dritatv

Leave a Comment