36 orë në ndjekje për vogëlushin, policia i bën publike momentet kritike

Kamera e vendosur në trupin e një polici britanik ka zbuluar momentin rrëqethës kur kanë shpëtuar një foshnjë të rrëmbyer pas një ndjekjeje prej 36 orësh.

Foshnja, mashkull 5-muajsh, ishte rrëmbyer në shtëpinë e tij në Sutton Coldfield të Birminghamit, nga James Dempsey, një person me dosje të mbushur penale.

Dempsey, 35 vjeç, ishte person i njohur për nënën e djalit, dhe ia arriti ta rrëmbente atë në orët e hershme të 3 prillit, përpara se të kapej pranë aeroportit të Birminghamit të nesërmen.

Ai u burgos për 27 muaj më 13 qershor. Policia i bëri publike pamjet vetëm pas vendimit të gjykatës. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Meta takon në SHBA kongresistin amerikan: Të forcojmë partneritetin strategjik

Presidenti i vendit Ilir Meta me anë të një statusi në “Facebook” ka lajmëruar se ka qenë në SHBA për të zhvilluar...

Si të fërgohen sa më mirë kungulleshat

Nuk ka kafjall më të mirë se kungulleshat e fërguara Nevojiten: – 1 kungulleshë e madhe; – 2 vezë; – 2 lugë miell; – 2 lugë thërrmija buke; – vaj; –...

“Asnjë vend, asnjë institucion nuk mund të dyshojë në vendosmërinë e Turqisë”

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se tashmë asnjë vend dhe asnjë institucion nuk do të mund të dyshojë në fuqinë dhe vendosmërinë...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...