Daily Archives: Feb 14, 2020

We can't let history be forgotten.

SHBA-ja zgjeron akuzat kundër Huaweit

Shtetet e Bashkuara zgjeruan padinë kundër gjigantit kinez të telekomit, Huawei, duke e akuzuar atë për një plan, “të vjetër me dekada”,...

112-vjeçari nga Japonia në librin e rekordeve Guinness, shpallet burrin më i vjetër në botë

Një burrë japonez 112 vjeç është shpallur “burri më i vjetër në botë” nga Guinness World Records. Chitetsu Watanabe ka lindur në...

Sonda europiane shumë pranë Diellit, për herë të parë do t’i afrohet orbitës së tij me temperaturën 500 gradë

Sonda europiane Solar Orbiter e drejtuar drejt Diellit është lëshuar nga baza amerikane e Cape Canaveral me anë të një rakete ‘Atlas...

WhatsApp njofton arritjen e 2 miliardë përdoruesve në të gjithë botën

Aplikacioni i mesazheve në pronësi të “Facebook”, “WhatsApp”, njoftoi se ka mbi dy miliardë përdorues në të gjithë botën. Ndërsa kompania nuk...

Spageti me panxhar

1 pako makarona spageti1-2 panxhar1-2 thelpinj hudhër1-2 lgj gjalpë100 gr pana100 gr djath parmixhanoKripë, piper Fillimisht vendosim në zjarr...

Kura e saktë me lëng hithre për tiroiden, si ta përgatisni dhe përdorni

Janë dy lloje problemesh kryesore me tiroiden: Hipertiroidizmi dhe Hipotiroidizmi. Në rastin e hipotiroidizmit, tiroidja nuk prodhon mjaftueshëm hormone.