Daily Archives: Feb 10, 2020

We can't let history be forgotten.

Tumoret absorbojnë sheqerin për lëvizje

Qelizat e kancerit janë të pangopura. Për një kohë të gjatë ato monopolizojnë një dozë të lartë të sheqerit

Samsung prezanton telefonin me ekran palosës Galaxy Z Flip

Kompania Samsung ka prezantuar telefonin me ekran palosës dhe atë dy ditë para se zyrtarisht pritet të prezantohet. Bëhet...

Dy metoda efektive si të trajtoni infeksionet kërpudhore të gishtave të këmbës

Shputa atletike është një infeksion kërpudhor që zakonisht shfaqet në zona të lagështa dhe të ngrohta Kërpudhat, e njohura...

Lakra të fërguara dhe patate

Të jeni të sigurtë që e gjithë familja do e adhurojë. Më poshtë do të gjeni recetën e përgatitjes hap pas hapi

Hakerat kinezë u vjedhin informacione sekrete 147 milionë amerikanëve, reagon SHBA-ja

Shtetet e Bashkuara kanë hedhur akuza të drejtpërdrejt kundër katër ushtarakëve kinezë për një sulm kibernetik kundër gjigantit amerikan të vlerësimit të...

BE takim të jashtëzakonshëm për koronavirusin, ja kur do mbahet

Bashkimi Evropian do të mbajë të enjten një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të Shëndetësisë, së bashku me një të dërguar të...