Daily Archives: Feb 8, 2020

We can't let history be forgotten.

Kura me 12 Thelpinj Hudhra për Largimin e Peshës së Tepërt

Pesha e tepër tek çdo organizëm shoqërohet me shtimin e sasisë së yndyrës apo dhjamit, sidomos në pjesën e barkut apo zonën...

Hakohen Facebook, Twitter dhe Instagrami

“OurMine” hakon llogarinë e Facebookut. Një grup hakerësh ka marrë llogarinë e Facebookut të premtën në mbrëmje, raporton “BBC”,...

Merkel shkarkon ministrin për simpati ndaj radikalëve AfD

Kencelarja gjermane Angela Merkel ka shkarkuar sot nj nga ministrat e saj i cili foli me lavde për fitoren e një kandidati...

Asgjësohen mbi 1 mijë kilogramë mish të kontrabanduar, arrestohen dy persona

Policia e Kosovës – Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, përkatësisht njësiti hetimeve të stacionit policor Pejë, më datë 7 shkurt 2020...

Vlorë/ 54-vjeçari i jep fund jetës duke u vetëvarur

VLORË- Një 54-vjeçar i ka dhënë fund jetës në fshatin Xhyerinë. Mësohet se 54-vjeçari A.B ishte banues në...

Ambasadori Heldt ia dorëzon Kurtit ftesën e Merkelit

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ia ka dorëzuar kryeministrit Albin Kurti, ftesën e kancelares gjermane Angela Merkel, për t’u takuar...