Daily Archives: Feb 7, 2020

We can't let history be forgotten.

Ky ushtrim 10-minutësh djeg më shumë kalori sesa vrapimi 30-minutësh

Vrapimi di të jetë monoton, i lodhshëm dhe ushtrim të cilin shpeshherë përtoni ta bëni. Të mos përmendim faktin se mund të...

Shkencëtarët gjejnë mënyrën për prodhimin e energjisë elektrike nga errësira

Shkencëtarët e Universitetit të Kalifornisë kanë bërë “panele antidiellore” që funksionojnë të kundërtën e diellit – gjenerojnë energji elektrike në errësirë, në...

Bota do të hyjë në një Epokë Akullnajash në 30 vitet e ardhshme

Bota mund të përballet me një Epokë të re Akullnajash ne 30 vjetët e ardhshme dhe stuhi bore të tmerrshme, për shkak...

Hungaria i mbyll kufirin/ Emigrantët: Nuk jemi kriminelë!!!

Policia në Hungari mbylli përkohësisht një pikë kufitare me Serbinë, pasi rreth 200 migrantë, përfshirë edhe fëmijë, u mblodhën atje dhe kërkuan...

Turqia sfidë Sirisë: Nuk tërhiqemi nga Idlibi

Turqia nuk ka ndërmend të tërheq trupat e saj nga pikat e vëzhgimit, në rajonin e Idlibit në Siri, edhe pse tre...

Greqia, Franca, SHBA mesazh uniteti me manovra ushtarake në ishujt e Egjeut

Greqia raportoi sot se manovrat e gjera ndërkmbëtare ushtarake të quajtura ”Aleksandri i Madh” mbyllën operacionet në ishullin grek të Skiros.