Daily Archives: Feb 4, 2020

We can't let history be forgotten.

Kafeja Geisha është më e shtrenjta në botë

Në 2019, kafeja Geisha, që rritet në Panama, theu të gjitha rekordet duke u shitur për 1029 dollarë...

Luhatet tregu i shitjes së tabletëve, rritje e iPads

Tregu i tabletëve vazhdon të humbasë terren, pasi viti 2019 rezultoi me dërgesa në rënie prej 1,5 për qind duke ngelur në...

YouTube me rregulla të reja për zgjedhjet për të frenuar dezinformimin në internet

Kompania YouTube tha të hënën se do të heqë videot që lidhen me zgjedhjet dhe që janë “të manipuluara” për të mashtruar...

Torte me banane

Kjo është ëmbëlsirë shumë e thjeshtë. Përbërësit 3 vezë 1 gotë sheqer

Si e parashikon motin urithi Phil, legjenda që nga viti 1887

Urithi i famshëm “Punxsutawney Phil” parashikon një pranverë të hershme për Amerikën Veriore. Të dielën në Pensilavani urithi doli nga strofulla dhe...

8 Vajra Esencialë Kundër Dhimbjeve të Kokës

Dhimbja e kokës shkaktohet nga tensioni i gjakut, hormonet, stresi e të tjerë. Dhimbja është më e mprehtë në...