Daily Archives: Feb 3, 2020

We can't let history be forgotten.

Si na shohin macet? As miq dhe as pronarë, për to jemi prindërit e tyre

Kjo është pyetja që të gjithë pronarët e maceve ia kanë bërë vetvetes: si vallë na shohin? Një përgjigje vjen nga një...

FB do të fshijë të gjitha postimet dhe videot me lajme të rreme

Kompania FB po harton një plan masash kundër lajmeve të rreme mbi koronavirusin dhe është angazhuar të mbështesë fushatat e sakta informuese...

Shenjat e hershme se shëndeti juaj mendor është i dëmtuar

Për shkak të stilit të jetesës stresuese, sfidave të përditshme dhe kujdesit të zvogëluar për veten dhe nevojat...

Patëllxhanë të mbushur me gjizë

Patëllxhanët janë ndër perimet fantastike që pavarësisht mënyrës apo recetës së përgatitjes të tërheqin përherë oreksin. Patëllxhanët i lajmë,...

Asteroidi që zhduku dinozaurët krijoi ambientin për zhvillimin e baktereve

Krateri i zjarrtë i lënë nga shkëmbi hapësinor apokaliptik u bë një shtëpi e bukur për algat blu-jeshile brenda viteve të ndikimit.

Aftësia magjike e shërimit të mushkërive tek ish-duhanpirësit

Ka shpresë për duhanpirësit, por vetëm nëse ata e lënë duhanin. Kjo mund të shpjegojë shkurtimisht hulumtimin e fundit të publikuar mbi...