Daily Archives: Jan 24, 2020

We can't let history be forgotten.

Edhe pse kaloi testin fizik dhe atë të inteligjencë, nuk u pranua në FSK për shkak të mbulesës

Kosovare Ramadani, ëndërron të jetë ushtare. 23 vjeçarja nga Shtimja është e mbuluar me shami myslimane dhe...

Tërmeti në Turqi/ Eksperti: Ja sa kohë do të zgjasin paslëkundjet

Drejtori i Shërbimit Sizmiologjik në Turqi, Prof. Dr Haluk Ozener ka folur në një konferencë për mediat...

Tërmeti në Turqi/ Solidarizohet Kosova, Thaçi: Të gatshëm të dërgojmë ndihma operative

Presidenti Hashim Thaçi përmes një mesazhi ngushëllimi për viktimat e tërmetit shkatërrimtar në Turqi, deklaroi se Kosova...

Zbardhet dëshmia e kryebashkiakut të Bulqizës para prokurorëve: Më lini të mendohem

Kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, do të paraqitet sërish në Prokurorin e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit...

“Thellësisht të shqetësuar pas tërmetit”, Cakaj: Mendimet dhe lutjet tona janë për Turqinë

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Gent çakaj ka reaguar për tërmetin shkatërrimtar në Turqi me magnitudë 6.8.

Tërmeti shkatërrimtar në Turqi, 15 të vdekur e 300 të plagosur. Vazhdojnë kërkimet nën rrënoja

15 të vdekur dhe 300 persona të plagosur. Ky është bilanci i deritanishëm nga tërmeti i fuqishëm...