Daily Archives: Jan 23, 2020

We can't let history be forgotten.

Dështim i Shpend Ahmetit: Në 2019-ën nuk e shpenzoi as gjysmën e buxhetit për investimet kapitale

2019-ta ka qenë viti më i keq investivë në komunën e Prishtinës që prej se drejtimin e...

Berisha: Këshilla që kam për Bashën dhe Kryemadhin, opozita fiton zgjedhjet nëse…

“Opozita nëse bëhen zgjedhje, që nesër të bëhen, i ka të fituara zgjedhjet”. Kështu mendon ish-kryeministri Sali...

Marrëveshje të fshehtë Rama-Basha? Flet Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur poshtë çdo aludim për një marrëveshje të fshehtë Rama – Basha. Ai...

Padia për shpifje, Haradinaj i ashpër me Ramën: Ka bërë një paturpësi, fanatik i ndarjes së Kosovës

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur sot në lidhje me padinë për shpifje që...

Flet Berisha: Ku gaboi opozita që nuk rrëzoi dot Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur, në emisionin “Opinion” për marrëveshjen PD-PS për reformën zgjedhore. Për herë të...

“Gjela të krekosur maje plehut”, ish-kryeparlamentari kritika politikanëve kosovarë

Ish-kryeparlamentari Jakup Krasniqi, aktualisht kryetari i Këshillit Kombëtar të Nisma Socialdemokrate përmes një mesazhi në rrjetet sociale...