Daily Archives: Jan 22, 2020

We can't let history be forgotten.

Kurti takohet me dy kongresmenë amerikanë, ftohet për vizitë në ShBA

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në takim Kongresmenin Earl Pomeroy dhe Pia Pyle,...

Erisa Xhixho për videon e Lefter Allës: Shokuese, reagimi duhet i menjëhershëm

Nënkryetarja e LSI, Erisa Xhixho, e ka cilësuar si shokuese videon e kryebashkiakut të Bulqizës, LefterAlla duke...

‘Anti-Shpifja’ në Venecia’/ Zëri i Amerikës: Mbetet i paqartë nxitimi i shumicës

Komiteti i Monitorimit të Asmblesë Parlamentare të Këshillit të Europës, i është drejtuar Komisionit të Venecias për...

Indeksi i Demokracisë/ Shqipëria në rënie që kur Edi Rama mori qeverisjen

Njësia e Inteligjencës Ekonomike pranë revistës së njohur ‘The Economist’ publikoi Indeksin e Demokracisë. Shqipëria vazhdon të...

Klosi kundër testit të drogës për zyrtarët: Është çmenduri të thuash mos përdor drogë, hyn tek të drejtat e njeriut!

Ish shefi i Shërbimt Informativ, Fatos Klosi, ka qenë i ftuar në emisionin “Byro Politike” të Juli...

Thaçi darkon me Grenellin, tregon arsyen e vizitës së emisarit të Trumpit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur për mediat para takimit me të dërguarin special të SHBA’së...