Daily Archives: Jan 21, 2020

We can't let history be forgotten.

Luan Rama: Nuk është sistemi, por vullneti i kryetarit që i sjell kriminelët në parlament

Ish-deputeti i LSI-së, Luan Rama, thotë se nuk është sistemi që mban larg kuvendit personat me precedent...

Të plagosurit në sulmin me autobombë në Somali u sollën për kurim në Turqi

Në Turqi u sollën për kurim 9 nga 20 të plagosurit në sulmin me bombë të ndërmarrë...

Zëvendëspresidenti Oktay priti në takim homologun e tij iranian Sorena Sattari

Zëvendëspresidenti i Turqisë, Fuat Oktay priti në takim Zëvendëspresidentin e Iranit Përgjegjës për Shkencë dhe Teknologji, Sorena Sattari.

Çavusoglu merr pjesë në mbledhjen “Dialogu Diplomatik për Ballkanin Perëndimor” në Davos

Ministri i Punëve të Jashtme, Mevlyt Çavushollu (Mevlüt Çavuşoğu), në kuadër të Forumit të 50-të Ekonomik Botëror...

Thaçi takon këshilltarin e presidentit Donald Trump, flasin për marrëveshje përfundimtare Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili po merr pjesë në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të...

Thaçi: Pres që Albin Kurti ta formojë sa më shpejt qeverinë, ja për çfarë do të bashkëpunojmë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur nga Davosi i Zvicrës, aty ku po mbahet Forumi Botëror...