Daily Archives: Jan 19, 2020

We can't let history be forgotten.

Nuk mbushet frigoriferi me llafet e Ramës

Nga Gentian Gaba E vetmja gjë me të cilën janë mbushur frigoriferët e një...

FOTO/ E pazakontë! Tirana ‘pushtohet’ nga mjegulla

Tirana ka lënë pas shirat dhe këtë mbrëmje është përfshirë nga mjegulla, një fenomen i pazakontë për...

Mustafa mesazh Kurtit: Vlerësoje mirë ofertën e fundit, LDK ka vullnet për koalicion

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur për arsyet e mos arritjes së koalicionit...

Konferenca për Libinë bie dakord për një armëpushim

Pjesëmarrësit e Konferencës Ndërkombëtare për Libinë në Berlin ranë dakord për një armëpushim për këtë shtet të...

Automjeti përplas motorin në Velipojë, ndërron jetë 32- vjeçarja

Drejtuesja e një motori ka mbetur e vdekur pasi i përplas nga një automjet afër kishës së...

Padia ndaj Haradinajt, Vasili: Rama është kartë e djegur, pas shqiptarëve tradhëtoi dhe Kosovën

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili, i është rikthyer përsëri padisë së kryeministrit Rama ndaj Ramush Haradinajt për...