Daily Archives: Jan 17, 2020

We can't let history be forgotten.

Ambasadori Kosnett kërkon nga ministritë dhe komunat të publikojnë hetimet për mashtrim dhe korrupsion

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka kërkuar nga ministritë dhe komunat...

Sveçla: Nëse s’arrijmë marrëveshje me LDK-në, opsion është edhe qeveria e pakicës

Lëvizja Vetëvendosje është në pritje totale të përgjigjes së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Por,...

Arrestimet për dëmet nga tërmeti, nesër në orën 10 jepet masa për 31 të ndaluarit

Nesër në orën 10.00 Gjykata e Tiranës do të japë masat e sigurisë për 31 personat e...

Qëlloi me armë makinën e xhaxhait, arrestohet 20-vjeçari (EMRI)

Policia ka vënë në pranga në 20-vjeçar, i cili pas konfliktit për motive pronësie ka qëlluar me...

Përkundër lejes për fëmijën e dytë, lindshmëria në Kinë në nivelin më të ulët në 60 vite

Lindshmëria në Kinë është regjistruar në nivelin më të ulët në 60 vitet e fundit përkundër politikës...

Siri, rreth 13 mijë civilë zhvendosen në afërsi të kufirit me Turqinë

Rreth 13 mijë civilë tjerë janë zhvendosur në dy ditët e fundit në afërsi të kufirit me...