Daily Archives: Jan 14, 2020

We can't let history be forgotten.

“Nuk ta bëj dot më, hidhu përpjetë”/ I riu do të largohet nga shkolla nga pamundësia ekonomike, sekretarja i gris dëftesën para gazetares

Sorollatja për një diplomë dhe arroganca e sekretares së institucionit arsimor, për pak i kushtoi shkollën një...

Sekserë, apartamente e makina me çmim të lirë, ja çfarë u diskutua në “Vettingun” e Sandër Simonit

Nga Edmond Hoxhaj | BIRN | Tiranë Kryetari i Gjykatës së Posaçme për Korrupsionin...

Barcelona beson shumë te Manaj, zbulohet shifra e frikshme që pagoi për shqiptarin

Rey Manaj do të kalojë te Barcelona B dhe nuk ka më dyshime. Futbollisti shqiptar nuk ishte...

Strakosha pushim dhe Berisha titullar, Lacio kualifikohet në Kupë dhe do luajë ndaj Napolit

Skuadra e Lacios, ashtu siç pritej, është kualifikuar pa shumë probleme në turin çerekfinal të Kupës së...

Bylykbashi: Edi Rama duhet të largohet patjetër. Sistemi zgjedhor nuk është çështje e rekomandimeve të ODIHR-it

“Me Edi Ramën zgjedhje të lira e të ndershme në Shqipëri nuk ka”....

Historia e gjyqeve të rivalit të Lulzim Berishës/ Endrit Doklen e refuzoi edhe Kushtetuesja, por e liroi gjykata e Krujës

Këtë të martë është liruar Endrit Dokle, i moshës 36 vjeç. Lajmi bëhet me dije nga burime...