Daily Archives: Jan 13, 2020

We can't let history be forgotten.

“Më të sigurt si komb sa më pranë SHBA-ve”, Lubonja i kthehet Tritan Shehut: Logjikë e Enver Hoxhës

Tensionet mes SHBA-ve dhe Iranit, që solli vrasja e gjeneralit Qassem Suleiman, janë ndjerë edhe në Shqipëri...

“Muxhahedinët deri më 2012 konsideroheshin organizatë terroriste”, Lubonja: Shqipëria i strehoi se pushtetarët janë servil të Amerikës

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” foli ndër të tjera edhe...

Skandali në zyrën postare/ Vjehrra ka 2 vjet që ka dalë në pension, por punon në vend të nuses

Në Zyrën Postare Priskë, vjehrra punon në vend të nuses. Firmos dhe vulos për të, edhe pse...

Shqipëria, vendi i parë me ligjin anti-fjalë

Nga Astrit Lulushi Botë globale, por sa shumë e kthen njeriun tek vetja dhe...

Lajmi i fundit/ Shpërthim dhe flakë në shtyllën elektrike (VIDEO)

Një shtyllë elektrike është përfshirë nga flakët këtë mbrëmje në rrugën “Myslym Shyri” në kryeqytet.

Rama hidhet poshtë dhe nga vetë OSBE që ai e drejton

Nga Kejdi Mehmetaj A nuk është turp e për të ardhur keq që ndërkohë...