Daily Archives: Jan 12, 2020

We can't let history be forgotten.

Mesazhe Islamofobike në një Xhami në Çeki, mos e përhapni Islamin, ose përndryshe ne do t’ju vrasim

Islamofobia duket se ka marrë një hov të madh në të gjithë vendin. Fyerjet, burgosjet dhe vrasjet...

Rivalët e Libisë pajtohen për armëpushimin e thirrur nga Rusia dhe Turqia

Forcat besnike ndaj gjeneralit Khalifa Haftar dhe qeverisë së Tripolit të mbështetur nga Kombet e Bashkuara, thanë...

Reali triumfon me penallti në Superkupën e Spanjës

Real Madrid ka nisur vitin në mënyrën më të mirë të mundshme, duke fituar Superkupën e Spanjës...

Të paktën 17 persona humbin jetën nga temperaturat e ulëta në Afganistan

Temperaturat shumë të ulëta kanë lënë të vdekur së paku 17 persona në Afganistan të shtunën, deklaruan...

Vështirësi qarkullimi në aksin Tiranë-Fushë-Krujë, shkak mjegulla e dendur/VIDEO

Vështirësohet qarkullimi i automjeteve në aksin rrugor Tiranë-Fushë-Krujë. Shkak është bërë mjegulla e dendur. Vështirësi të mëdha...

Kasat fiskale/ Raporti i KLSH-së: Masat s’dhanë efekt për uljen e evazionit, 50% e ekonomisë informale

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kritikuar politikën e kasave fiskale dhe qeverinë për mungesën e një...