Daily Archives: Jan 9, 2020

We can't let history be forgotten.

Korrupsion me ndërtimet/ Arrestohen 17 policë e zyrtarë, 1 në kërkim e 1 tjetër pezullohet. Ministria e Brendshme detaje për operacionin në Durrës

SHÇBA ka arrestuar 17 zyrtarë policie dhe të pushtetit vendor, një është shpallur në kërkim dhe një...

Olsi Jazexhi: Vrasja e Kasem Soleimanit, e pabesë. Situata më e rrezikshme që pas Luftës së Dytë Botërore

Gazetari Olsi Jazexhi, i ftuar në “360 Gradë” në RTV Ora thotë se gjenerali iranian Kasem Soleimani...

Specialja fton deputetin e PDK-së

Deputeti i ri i PDK-së, Ferat Shala është ftuar nga Specialja. Lajmin e ka...

Ndeshja solidarizuese, mbrojtësi Andi Lila: Kryesia nuk më ftoi as mua

Presidenti i Sindikatës së futbollistëve profesionist shqiptar, Andi Lila ka dëmtimin dhe për këtë nuk do të...

SPAK rrëzon padinë e Tufës ndaj ish-shefit të Policisë së Burgut të Qafë-Barit: Është jashtë kompetencave tona

Prokuroria e Posaçme Anti-Korrupsion (SPAK) ka shpallur moskompetencën në lidhje me padinë e ish-kreut të ISKK Agron...

Rama pranon rrezikun e strehimit të muxhahedinëve në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama pranoi sot se vendimi për të strehuar rreth 3 mijë muxhahedinë në Shqipëri përbën rrezik për...