Daily Archives: Jan 8, 2020

We can't let history be forgotten.

Parlamenti Islamik i Iranit shpall Pentagonin Organizatë Terroriste

Me votën e shumicës së deputetëve, Parlamenti Islamik i Iranit të gjitha personelin Pentagonit dhe kompanitë kontraktore,...

VIDEO/ Krimi monstruoz në Mallakastër, familja e 16-vjeçarit braktis banesën

Kjo është banesa e 16-vjeçarit Luis Saliaj, që në bashkëpunim me shokët e tij vrau nusen e...

PD: I dënuar në Greqi/ Reagon Ismailaj: Jo unë, motra ime ka pasur probleme

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar kreun e Bashkisë së Mallakastrës, se ka fshehur një dënim...

“Të nisin protestat deri në rrëzimin e qeverisë” thirrja e deputetit: Unë në krye, o sot o kurrë të largojmë këtë qeverisje

Deputeti Lefter Maliqi në një deklaratë për mediat i ka bërë thirrje publike qytetarëve që të dalin...

PD: Kryebashkiaku i Mallakastrës ka qenë i dënuar në Greqi, Prokuroria ta verifikojë

Partia Demokratike i kërkon zyrtarisht Prokurorisë të verifikojë të kaluarën e Kryebashkiakut të Mallakastrës, Qerim Ismailaj, për...

Ikea do i paguajë 46 milionë $ familjes që humbi djalin, e zuri poshtë komodina

Gjiganti i mobiljeve Ikea do të paguajë 46 milionë dollarë prindërve të një fëmije i cili humbi...