Daily Archives: Jan 7, 2020

We can't let history be forgotten.

‘Po shtyhen me njëri- tjetrin kush të mbrojë statuskuonë’, Patozi: Sot ata janë një, ndryshimi vjen prej sistemit zgjedhor

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi në një status në Facebook ka komentuar qëndrimet kundër ndryshimit të...

FOTO/ Porto Riko goditet nga tërmeti më i fuqishëm në 102 vjet, shpall gjendjen e jashtëzakonshme

Guvernatori i Porto Rikos Uanda Vazquez ka deklaruar shpalljen e gjendjes të jashtëzakonshme në vend, dhe aktivizoi...

Negociatat/ Mitsotakis ‘thumbon’ Shqipërinë: Ja kemi bërë të qartë… të respektohet minoriteti grek

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis gjatë fjalës së mbajtur në Këshillin Atlantik në SHBA ka cekur dhe çështjet...

Grupi i ekspertëve përfundon vlerësimin teknik të 400 banesave

Grupi i Ekspertëve të Vlerësimit të Banesave i përbërë nga 70 ekspertë inxhinierë vendas dhe të huaj,...

Tronditet Borusia, ylli i skuadrës refuzon rinovimin dhe do të largohet nga skuadra

11 vite te Borusia e Dortmundit ndërprerë nga një trevjeçar te Bajerni i Mynihut, por duket se...

FOTO-VIDEO/ Ja rezervuari ku nipi me shokët hodhën 50-vjeçaren pas grabitjes, jetonte në kushte të mjerueshme, pamje të trishta

Gazetari i “BalkanWeb”, Ervis Kuçi, sjell pamje nga vendi ky u mbyt tragjikisht 50-vjeçarja Drita Saliaj, nga nipi...