Daily Archives: Jan 6, 2020

We can't let history be forgotten.

Renditja globale/ Cilat janë ushtritë më të mëdha në botë! Ku renditet Shqipëria

Kur vjen puna të fuqia njerëzore, asnjë vend në botë nuk i afrohet Kinës. Sipas “Global Firepower...

Greqi, stuhi dëbore dhe erëra të forta godasin vendin

Një stuhi dëbore dhe erëra të forta kanë goditur Greqinë dhe Egjeun, duke shkaktuar dëme të shumta...

DOKUMENTI/ Emërimet në Gjykatën Kushtetuese, KED rrëzon Dvoranin

Raporti vjetor i Këshillit të Emërimeve në Drejtësi ka rrëzuar pretendimet e kreut të këtij institucioni, Ardian...

Flet Vuçiç: Nuk kam përse kërkoj falje për krimet e serbëve në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në një intervistë që ka dhënë gjatë kohës kur qëndroi në Shqipëri...

EMRI/ Aksidentohet për vdekje 65-vjeçari në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore. Shoqërohet në polici drejtuesi i mjetit

Një 65-vjeçar është aksidentuar për vdekje nga një automjet në aksin nacional Berat-Urë Vajgurore,në fshatin Otllak.

Rradhë ‘kilometrike’, pensionistët s’marrin dot paratë

Pushimet dhe festat e fundvitit janë pasuar me radhë në sportele ku tërhiqen pensionet. Në ditët e...