Daily Archives: Jan 5, 2020

We can't let history be forgotten.

Kush është socialisti që mundi Kolindën/ Nga kryeministër në këshilltar i Edi Ramës dhe tani President

53-vjeçari Zoran Milanović është zgjedhur President i Kroacisë. Në balotazhin e mbajtur këtë diel ai arriti të...

“Sjellja e Edi Ramës ndaj Kosovës antishqiptare”- Kryemadhi: Mini-shengeni nismë jotransparente, përjashton dhe tradhton Kosovën

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ka konsideruar jotransparente marrëveshjen e mini-shengenit, ndërsa tha se “sjellja e...

VIDEO/ Era rrëzon objektet nga tarraca e pallatit në Tiranë, shpëton për mrekulli një automjet

Pamjet e sigurisë së një biznesi kanë filmuar momentin kur era e fortë ka rrëzuar objektet nga...

Kolinda Grabar Kitaroviç humbet zgjedhjet presidenciale në Kroaci

Ish-kryeministri i Kroacisë Zoran Milanoviç është president i ri i Kroacisë. Kjo sipas exit poll-eve të publikuara...

Kapja e gomones me kurdë në Itali, reagon Policia e Shtetit: Nuk ka asnjë provë të jenë nisur nga toka shqiptare

Policia e Shtetit me anë të deklarate për mediat sqaron opinionin publik se në lidhje me lajmin...

Aksident i rëndë në Tepelenë – Gjirokastër, autobusi përplas për vdekje këmbësorin

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur këtë pasdite në aksin rrugor Tepelenë – Gjirokastër.