Daily Archives: Jan 4, 2020

We can't let history be forgotten.

I ra në kokë vinçi 5 ton, ja përfitimi nga siguracioni që përfiton familja e viktimës

Ervis Josifi, 36 vjeç, humbi jetën ditën e djeshme në rrethana tragjike në vendin e punës, ndërsa...

Guterres bën thirrje për “armëpushim të menjëhershëm” në Libi

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka bërë thirrje për “armëpushim të menjëhershëm”...

NATO përkohësisht suspendon aktivitetet stërvitore në Irak

NATO përkohësisht do të suspendojë aktivitetet stërvitore në Irak pas vrasjes së komandantit të Forcës Kuds të...

“Si do të shkojë e ardhmja jonë?!”/ Pa strehë pas tërmetit, banorët e Durrësit: Askush s’ka vlerësuar dëmet, qeratë janë shtrenjtuar

Katër mijë banorë, të cilët pas tërmetit u strehuan në hotelet e Durrësit janë të paqartë dhe...

Cristiano po dështon me Juventusin, ka dy vite pa shënuar nga goditja e dënimit

Kanë kaluar dy vite që kur Cristiano Ronaldo ka shënuar nga goditja e dënimit.

Sulm ndaj autokolonës të komandantëve të Hashd al-Shaabi, 6 të vdekur

Të paktën 6 persona kanë humbur si pasojë e sulmit ajror ndaj autokolonës që transportonte komandantët e...