Daily Archives: Dec 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Maqedonia e Veriut: Na ndani nga Shqipëria, më mirë një se asnjë

Shqipëria është në mesin e një halli të madh të prodhuar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit....

Skandali/ Kavaleshenca në Durrës ku humbi jetën kryekomisari, e pabanueshme që në 21 shtator

Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka qenë e...

Profesori i sizmologjisë: Në vitin 2013, i ofruam qeverisë një hartë sizmike, por nuk e morën parasysh

Pavarësisht rrezikut të vazhdueshëm nga tërmetet, qasja e qeverive në Shqipëri ndaj këtij rreziku nuk ka ndryshuar...

Foto/ Cakaj jep garanci para komisionerit të PE: Shqipëria do të vazhdojë punën e pakursyer për reforma modernizues!

Gjatë qëndrimit në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me...

“Kishim që në orën 11:00 që pinim”, zbardhet dëshmia e pronarit të lokalit që vrau të riun në Kavajë

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes së 29-vjeçarit Marjus Ismailaj, në Kavajë, mbrëmjen e sotme.

Emrat/ Ndryshime në Policinë e Shtetit, ja shefat e komisariateve që lëvizin

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka firmosur sot disa ndryshime në polici. Ndryshimet prekin disa...