Daily Archives: Dec 8, 2019

We can't let history be forgotten.

Planeti i fotografuar nga hapësira, foto mahnitëse të stuhive dhe qyteteve

Shumë pak njerëz kanë qenë në hapësirë dhe megjithatë ata kanë shkrepur aq shumë foto sa për...

Rikthehen bisedimet Shqipëri-Greqi për paktin e detit? Ministri grek lajmëron takimin me Cakajn

Negociatat mes Tiranës dhe Athinës, të ngrira prej më shumë se një viti, duket se do të...

Kristiano Ronaldo kthehet te goli, por Mesi i rrëmben një tjetër rekord

Vazhdon momenti i pafat për Kristiano Ronaldon. Pas zëvendësimit kundër Milanit e mungesës kundër Atalantës, në “Olimpico”...

Basha sulmon qeverinë: Trajtim selektiv të familjeve të pastreha nga tërmeti

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte këtë të diel në Fushë-Mamurras, ku sipas njoftimit të shpërndarë...

Djali dhe gruaja i ikën para syve, Bujar Cuka: Sa hapa derën e kuzhinës, u shemb pallati

Tërmeti tragjik që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit u mori jetën 51 personave dhe plagosi mbi...

Tërmeti, Qendra Operacionale e Emergjencave bën bilancin në Lezhë

Qendra Operacionale e Emergjencave në Lezhë ka bërë bilancin e pasojave të tërmetit në këtë qark.