Daily Archives: Dec 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Anulimi i koncesionit Milot-Balldren, Spaho: Të anulohet edhe ai i rrugës Orikum Dukat

I ftuar në emisionin Provokacja mbrëmjen e së premtes, zv/kryeministri Erjon Braçe deklaroi se qeveria kishte anuluar...

Tërmeti i kthen në mesjetë, tragjedia e familjes Çerri në Peqin: Flemë në kotec me pulat

Tërmeti e ktheu jetesën e tyre si në mesjetë. Një familje në fshatin Bishqem të Peqinit e...

“Protestuesit në Irak janë vrarë nga banda dhe organizata të jashtëligjshme”

Presidenti i Irakut, Barham Salih tha se pas sulmit të kryer mbrëmë ndaj protestuesve në Bagdad, qëndrojnë...

“Zëri i Amerikës”: Largimi i Agron Tufës sjell reagime në Shqipëri

Këto ditë Drejtori i Institutit për Studime të Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit në Shqipëri Agron Tufa...

Përmbyset një autobus nga Maqedonia e Veriut në Serbi, 26 të lënduar

Shkup Në rrugën Bllace-Bellolin në Serbi sot ka ndodhur një aksident rrugor në...

Hyn në fuqi memorandumi i mirëkuptimit i nënshkruar mes Turqisë dhe Libisë

Ka hyrë në fuqi "memorandumi i mirëkuptimit për kufizimin e juridiksionit detar" të nënshkruar mes Turqisë dhe...