Daily Archives: Dec 4, 2019

We can't let history be forgotten.

Arben Ahmetaj: Nesër prezantohet programi i rindërtimit, ju tregoj si do të ngrihen qytezat

Ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” u shpreh se nesër...

Bashkëshortja e Saimir Grekut rrëfen tragjedinë e Thumanës: Asnjë zyrtar nuk më ka ndihmuar

Kjo është Klotilda Greku, bashkëshortja e Sajmirit që, së bashku me prindërit e tij humbi jetën nga...

“Edhe atje ku ka kërkuar azil politik të mos gjejë vrimë ku të futet…”- Agron Tufa reagon pas kërcënimeve të Spartak Brahos

Shkrimtari Agron Tufa ka reaguar në rrjetet sociale pas një artikulli të publikuar sot nga deputeti i...

‘Mos të presim për lejet e ndërtimit’, Arbër Hajdari: Kemi mbledhur 2 mln $, s’do presim gjatë qeverinë për të ndërtuar banesat

Shqipëria përjetoi këto ditë momente tmerri dhe paniku pasi një tërmet i fuqishëm e gjunjëzoi, ku 51...

“Në të njëjtën zonë shemben tri ndërtesa dhe një nuk dëmtohet”- Inxhinierët flasin për VOA: Tërmeti i fortë zbuloi…

Specialistët në Shqipëri mendojnë se, pasojat e rënda pas tërmetit të 26 nëntorit në një pjesë të...

“Konfirmoni përdorimin e objekteve”, zbulohet urdhri i ministres së Arsimit për shkollat private

Pasi Ministria e Arsimit sqaroi ditën e sotme se kur do të riniste procesi mësimor në shkolla,...