Daily Archives: Dec 3, 2019

We can't let history be forgotten.

VIDEO/ E paprecedentë, Haradinaj: Pas tërmetit, Rama nuk hapte telefonin, nuk e gjeja dot

Kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj, ka treguar se menjëherë pas tërmetit në Shqipëri, ata janë...

Fati i keq, familja Vata doli nga banesa në tërmetin e parë, por u rikthye në atë vdekjeprurës

Anëtarët e familjes Cara dhe ata të familjes Vata gjendeshin në të njëjtin apartament kur goditi tërmeti.

Tabaku: Fokusi ynë janë njerëzit që s’ kanë marrë ndihma

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, shprehet se fokusi i Partisë Demokratike janë njerëzit të cilët nuk kanë...

Nisin rreshjet e para të borës – Sa ulen temperaturat dhe moti në vijim

Muaji dhjetor nis me ulje tempertuarash ndërsa ka sjellë dhe rreshjet e para të dëborës në vend.

Projektvendimi/ Familjet e 51 viktimave të tërmetit do të përfitojnë nga një apartament

17 apartamente do t’ju dhurohen nga qeveria shqiptare 17 familjeve të viktimave të tërmetit të 26 nëntorit

Tërmeti/ Meta: Prokuroria të hetojë përgjegjësit. Çfarë kërkova në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare

Presidenti i Republikës Ilir Meta i ftuar sot në emisionin “Përballë” në RTSH ka zbardhur të tjera...