Daily Archives: Dec 2, 2019

We can't let history be forgotten.

VIDEO/ Policia tenton të arrestojë anëtarët e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit

Pas kallëzimit penal që SHÇBA bëri ndaj dy aktivistëve të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, policia tentoi...

VIDEO/ Historia prekëse e Marselës, 8-vjeçares që fle në mullarin e barit

Marsela është vetëm 8 vjeç dhe prej një jave i kalon netët e ftohta në mullarin e...

“Kombi i ish-kapitenit Cana është goditur nga një tërmet i fuqishëm”, Marseja solidarizohet me Shqipërinë dhe fton tifozët të…

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë para pak ditësh, i cili solli viktima dhe dëme të shumta,...

Tërmeti u shkatërroi banesat, Klosi: Banorët në hotele deri në prill, e gabuar të japim shifra të dëmeve

Kur vendi ynë po përballet me momente ankthi dhe tensioni pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit,...

Dëmet nga tërmeti, Balla pranë banorëve të prekur në Shijak: Bashkia në bashkëpunim me Shtabin e ngritur nga Qeveria ka siguruar nevojat e domosdoshme

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla gjatë ditës së sotme ishte pranë banorëve e...

Trofeu “Jashin” nuk ka histori, Alison Beker rrëmben çmimin e madh!

Për t’i dhënë trofeun portierit më të mirë iste caktuar një ndëshkues portierësh! Robert Levandovski ia dorëzoi...