Daily Archives: Nov 20, 2019

We can't let history be forgotten.

“Kemi përplasje të fortë mes palëve”, Fuga: Gjykata Kushtetuese të mos përzihet me politikën

Akademiku Artan Fuga i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se për Gjykatën Kushtetuese kemi...

Jemi në kushtet e mosfunksionimit të parlamentit/ Gjata: Ja pse Meta nuk e shpërndau kur iku opozita…

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, i ftuar në FaxNews, për të folur për...

Taksë për të hyrë në Tiranë, gazetari: Pse është antiligjore

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u paraqit përpara Komisionit të Ligjeve, duke kërkuar që të...

Angela Merkel jep sinjale pozitive: Të krijohen kushtet për fillimin e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Kancelarja gjermane ka thënë në Zagreb se do të bisedojë me Francën për të krijuar kushtet për...

Koncensionet, qeveria do të paguajë 14.6 miliardë lekë vetëm gjatë vitit 2020

Deri në vitin 2032 do të paguhen nga buxheti i shtetit këste për kontratat e partneritetit publik...

Lirimi i Suel Çelës dhe Florenc Çapjas, paralajmëron Artan Hoxha: Ekspertët të jenë gati për çdo kufomë

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar me një status në “Facebook”, lajmin e lirimit të Suel Çelës dhe...