Daily Archives: Nov 19, 2019

We can't let history be forgotten.

Vendimi më i keq i Grizmanit, sulmuesi po mendon të largohet nga Barcelona!

Aventura e Antuan Grizmanit te Barcelona mund të jetë në krizë që tani. Sulmuesi francez, i blërë...

Vrasja e 32-vjeçarit në Bulqizë, familjarët kërkojnë drejtësi: Një banor i fshatit ka bashkëpunuar në krim. S’kemi besim tek policia

Ka kaluar një vit nga gjetja e trupit të pajetë të 32-vjeçarit Artur Lleshi në një tunel...

Në Filipine do të arrestohen përdoruesit e cigareve elektronike

Filipine do të ndalojë përdorimin dhe importimin e cigareve elektronike dhe do të arrestojë këdo që i...

VIDEO/ E tmerrshme, burri rrëmben 8-vjeçaren. Nëna thërret e tmerruar: Më ndihmoni

Media britanike “Daily Mail” ka publikuar momentin e tmerrshëm, kur një 51-vjeçar rrëmben një 8-vjeçare. Në video,...

Ruçi pret grupin e artistëve të njohur, diskutojnë për të drejtën e autorëve: Bëni propozime për ndryshime ligjore

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka pritur sot në një takim një përfaqësi të Asamblesë së Agjencisë...

Publikohen emrat në faqen zyrtare, Marsida Xhaferllari anëtare e Gjykatës Kushtetuese

Marsida Xhaferllari është tashmë dhe ‘de fakto’ anëtare e Gjykatës Kushtetuese. Në faqen zyrtare të Gjykatës Kushtetuese, e...