Daily Archives: Nov 16, 2019

We can't let history be forgotten.

Argjentinë, protesta kundër “grushtit të shtetit” në Bolivi

Buenos Aires Qindra njerëz u mblodhën në Argjentinë të shtunën për të mbështetur ish-presidentin e Bolivisë, Evo Morales, i cili dha dorëheqje...

Ekspertët e Ballkanit flasin për dialogun: Shkëmbimi i territoreve nuk është më në tavolinë

I transformuar” dhe “pa presion” – kështu do të duket dialogu midis Beogradit dhe Prishtinës në të ardhmen, nëse pyet dy ekspertët...

Turqi, shkarkohen kryetarë bashkish për lidhje të dyshuara terroriste

Katër kryetarë bashkish në lindje të Turqisë u shkarkuan nga detyra të shtunën me akuzën për mbështetje të terrorizmit.

Dyfish më shumë shtesa se pagë për dekanët dhe rektorët e universiteteve

Te disa profesorë në pozita menaxheriale në universitetet publike në Kosovë marrja e shtesave po tejkalon dyfishin e rrogës së tyre bazë....

Votimi elektronik për herë të parë, Rama: Është i pa penetrushëm, jemi gati

Kryeministri Edi Rama ka votuar sot në zgjedhjet që partia socialiste po mban për zgjedhjen e delegatëve dhe për herë të parë...

Beograd, Vuçiq shtrohet në spital për probleme kardiovaskulare

Sarajevë Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dje në orët e mbrëmjes është shturar në Akademinë Mjeksore Ushtarake në Beograd për shkak të një...