Daily Archives: Nov 13, 2019

We can't let history be forgotten.

“Zëri i Amerikës”: Presidenti Trump vlerëson marrëdhënien me homologun Erdogan

Presidenti amerikan Donald Trump vlerësoi marrëdhënien e Shteteve të Bashkuara me presidentin turk Rexhep Taip Erdogan, ndërsa...

Meta përgjigjet nëse do të shpërndajë parlamentin, ç’do të ndodhë me Vorën dhe Shkodrën?

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është pyetur sot në konferëncën për shtyp nëse ka në plan të...

Meta tregon nëse do të kryejë ceremoninë e betimit të anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese

Presidenti Ilir Meta u shpreh se është gati të organizojë ceremoninë e betimit për betimin e anëtarëve...

Turqia dënoi ashpër sulmet e Izraelit ndaj Rripit të Gazës

Në komunikatën me shkrim të lëshuar nga Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë thuhet: “Në sulmet ndaj Gazës...

Presidenti Erdogan pritet me ceremoni zyrtare në Shtëpinë e Bardhë

Në Shtëpinë e Bardhë filloi takimi mes Presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe Presidentit Donald Trump. Këtu Presidenti Erdogan u...

Rrogozhina përkujtoi sot 75 e çlirimit të saj!

Rrogozhina përkujtoi sot 75 e çlirimit të saj! Në këtë ceremoni përkujtimore kanë marrë...