Daily Archives: Nov 11, 2019

We can't let history be forgotten.

Tregoi arrogancë në çështjen “Alvin”, Gent Gazheli la postin e ambasadorit në Turqi, ja kush do ta zëvëndësojë

Gent Gazheli nuk do të jetë më ambasadori i Shqipërisë në Turqi. Burime nga Kuvendi bëjnë me...

Ballanca: Për GJK, u shkel ligji, nuk u zbatua kriteri i shkollës së magjistraturës

Avokatja e Popullit, Erinda Ballanca e ftuar në emisionin ‘360 Gradë’ në RTV Ora tha se anëtarët...

Makina dhe furgoni përplasen në aksin Korçë-Pogradec, nuk ka të plagosur

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në afërsi të fshatit Bulgarec ndërsa raportohet se nuk...

Zyrtare nga UEFA / Ja ku do të luhet Shqipëri-Francë

Tashmë nuk ka më dyshime dhe në faqen zyrtare, UEFA ka shënuar emrin e “Arenës Kombëtare”, si...

Mbledhja e Grupit Parlamentar të opozitës së bashkuar, ja çfarë u diskutua në selinë blu

Sot pasdite, PD ka mbledhur grupin e saj parlamentar për të diskutuar në lidhje me hapat që...

Aksident në Lezhë, një i plagosur

Një aksident automobilistik është regjistruar në Merqi, të Lezhës, pasditen e sotme. Një motor...