Daily Archives: Nov 9, 2019

We can't let history be forgotten.

Erdogan dhe Putin zhvillojnë bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

KED sfidon presidentin, publikon në Fletore Zyrtare emrat e Kushtetueses

Janë botuar në Fletoren Zyrtare lista përfundimtare e renditjes së kandidatëve për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese për...

Zbardhet dosja e Prokurorisë: Pse pushuam pastrimin e parave për Lulzim Bashën, garancia që kërkoi Nik Muzin

“News24” zbardh të plotë dosjen penale ndaj shefit të opozitës, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë...

Aksident i frikshëm/ Tetë makina të përfshira, shtatë të plagosur

Një aksident zinxhir ka ndodhur në Bresje të Fushë-Kosovës, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar shtatë...

‘Der Klassiker’ e Gjermanisë, Bayern shkatërron Dortmundin

Bayern Munich ka fituar në ‘Der Klassiker’ ndaj Borussia Dortmundit. Bavarezët mposhtën me rezultatin...

Ramos feston me shqiponjë, Reali i bën “poker” Eibarit dhe kap kreun e La Ligas

Në pritje të ndeshjes Barcelona-Celta Vigo, Reali i Madridit ka arritur të marrë kreun e renditjes në...