Daily Archives: Nov 7, 2019

We can't let history be forgotten.

Thirrja e Kadri Veselit nga Gjykata Speciale, reagon Basha: Askush se përdhos luftën çlirimtare për pavarësinë e Kosovës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit se politikani kosovar, Kadri Veseli, është thirrur...

Tronditet Kisha Katolike, murgeshat kthehen shtatzënë pas misionit në Afrikë

Kisha Katolike ka nisur njëhetim për rastin e dy murgeshave të cilat rezultuan se prisnin një fëmijë. Mediat...

Akar: YPG/PKK ende nuk është larguar nga rajoni

Organizata terroriste YPG/PKK nuk është tërhequr nga Siria verilindore përkundër premtimeve të Rusisë dhe SHBA-së, duke shkelur...

Dy persona që fshihen në Shkodër, dyshohen për atentatin ndaj prokurorit

Dy persona të cilët jetojnë në Shkodër ose fshihen në këtë qytet dyshohet se kanë marrë pjesë...

Britani, identifikohen viktimat vietnameze të gjetur në kamion

Policia britanike njoftoi se të gjithë 39 viktimat e gjetur të vdekur në kamion në Essex muajin...

Erdogan: Qëndrimi i Evropës ndaj Turqisë, larg nga të qenit konstruktiv

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, kritikoi Bashkimin Evropian (BE) për qëndrimin ndaj Turqisë, duke thënë se...