Daily Archives: Nov 5, 2019

We can't let history be forgotten.

Shpenzimet qeveritare për 9 muaj u rritën për 77 milionë euro

Qeveria në detyrë e Kosovës në mbledhjen e sotme ka miratuar propozim-vendimin për kursime dhe ndarje buxhetore...

KQZ vihet në lëvizje pas vendimit të Supremes, nis sonte numërimin e votave nga Diaspora

Gjykata Supreme e Kosovës ka vendosur në favor të ankesës së Vetëvendosjes për votat e ardhura me...

Mane rrëfen marrëdhënien me trajnerin: Ja pse Jurgen Klop është special për ne!

Jurgen Klop dhe lojtarët e Liverpulit kanë një marrëdhënie speciale mes tyre. Ndikimi i gjermanit është shumë...

Basha tregon ndryshimin e tij me Ramën: 120 milionë euro që paguhen në vit për koncesionet, duhet të shkojnë për modernizimin e arsimit

Kryetari i PD Lulzim Basha nga Korça, ku zhvilloi takim me të rinjtë korçarë foli për arsimin...

Lavrov: Rusia dhe Turqia zbatojnë marrëveshjen për Sirinë “me të gjitha kushtet”

Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë, Sergey Lavrov, ka deklaruar se marrëveshja ruso-turke për Sirinë po...

Afganistani shikon Kinën si ndërmjetësuese në bisedimet për paqe

Derisa lufta në Afganistan është duke hyrë në vitin e saj të 19-të, Kabuli kërkon në lindje...