Daily Archives: Nov 4, 2019

We can't let history be forgotten.

“Ishin me eskortë”, Klodiana Lala zbulon të pathënat e atentatit të prokurorit Ndoja: Rrumi shkoi i paftuar në restorant

Gazetarja Klodiana Lala ka zbardhur detaje të reja në lidhje me atetantin e ndodhur ndaj prokurorit Arjan...

Frikë në Meksikë, aktivizohet vullkani vdekjeprurës. 25 milionë njerëz në tension

Sasi të vogla të hirit ranë në jug të Meksiko City, për shkak të aktivitetit të shtuar...

Skandali në doganat shqiptare/ 20 euro nën dorë për të hyrë në vendet e BE

Fiks Fare ka trajtuar disa herë denoncimet e shumta që bëhen nga të rinjtë që për të...

Fiskalizimi dhe kostot e shtuara të këtij procesi. Bizneset, me fitimet më të larta në vend

120 mijë biznese në të gjithë vendin, nga data 1 prill e vitit të ardhshëm, do të...

Gazetarja greke: Kur pash përsosmërinë e kampeve të refugjatëve në Turqi, më erdhi turp që jam greke!

Në një artikull ku vlerëson kampet e refugjatëve në vendin e saj dhe në Turqi, Spyropoulou, korrespondente...

Supë me perime dhe fileto pule, ja si ta përgatisni

Filetoja e pulës do ta bëjë më joshëse këtë supë ndërkohë që perimet do t’ju japin vlerat...