Daily Archives: Nov 3, 2019

We can't let history be forgotten.

Elisa Spiropali bën video, i kërkon Bashës llogari për vilën me qira: Do ketë punë me SPAK-un!

Zëdhënësja e qeverisë, Elisa Spiropali, një nga politikanet që shkakton reagimet të forta tek publiku, sa herë...

Jo vetëm në Francë dhe Gjermani, ja sa shqiptarë kanë aplikuar për azil në Britaninë e Madhe gjatë 2019-ës

Jo vetëm Franca, por edhe Britania e Madhe po vuan fluksin e lartë të azilkërkuesve shqiptarë.

Çdo shqiptar ka 3200 euro borxh

Nga Monitor.al Shqiptarët kanë 9.15 miliardë euro borxh, rriten pagesat për shërbimin e borxhit. Qeveria...

“Të shporrim këto politikanë”, banorët e “Astirit” 1 vit protestë: Nuk na dëgjon njeri për hallin tonë

Banorët e “Astirit” sot kanë mbushur një vit nga nisja e protestave duke kërkuar që shtëpitë e...

Kreu i ri i PE zgjon sërish shpresat: BE nuk ka hequr dorë nga negociatat me Tiranën dhe Shkupin

Bllokada e bisedimeve të pranimit për Shkupin dhe Tiranën është një pengesë e vogël dhe do të...

PZAP refuzon kërkesën e VV-së për numërimin e 1806 pakove nga diaspora

Pavarësisht se Gjykata Supreme kishte vendosur në aktgjykimin e saj që 1 mijë e 806 pako nga...