Monthly Archives: November, 2019

We can't let history be forgotten.

“Mjaft i përdore”, Orjola Pampuri kritika Kryeministrit: Fëmijët duan psikologë, jo kamera e fotografë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Orjola Pampuri ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Edi Ramën. Me një shënim...

Vitin e kaluar nga SIDA kanë vdekur 770 mijë persona

Në të gjithë botën vitin e kaluar kanë humbur jetën rreth 770 mijë njerëz për shkak të...

LAJM I FUNDIT/ Tërmeti shkund sërish Tiranën dhe Durrësin

Nuk ka qetësi në vend. Lëkundjet sizmike kanë shkundër pak minuta më parë Tiranën dhe Durrësin, ndërsa...

Bozo: Tërmeti ishte një fenomen që pritej, ju tregoj si të veprojmë kur ka lëkundje

Specialistja e Inxhinierisë Luljeta Bozo u shpreh se tërmeti 6.5 ballë Righter që tronditi vendin natën e...

Turqia dhe Rusia përfundojnë patrullimin e 12-të të përbashkët në lindje të Eufratit

Elementet ushtarake turke dhe ato ruse përfunduan patrullimin e 12-të të përbashkët tokësor në zonën Al Qamishli-Derik...

Kryemadhi: Kryeministri në sulm kundër lirisë së medies

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ka dënuar sulmin e pashoq që kryeministri Rama po i bën medieve...