Daily Archives: Oct 31, 2019

We can't let history be forgotten.

Hoxha nga Presheva reagon pasi ia ngjyrosën fëmijën për Halloween

Valdet Kamberi, hoxhë në Correticë, Preshëvë ka bërë një postim në facebook, në të cilin ka treguar...

Izraeli miraton mbi 2.300 njësi të reja ilegale banimi në Bregun Perëndimor

Qeveria e Tel Avivit ka miratuar ndërtimin e mbi 2.300 njësive të reja të banimit në vendbanimet...

Erdogan: Zonat e sigurta të krijuara nga Turqia, vendet më të banueshme në Siri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se zonat e sigurta të krijuara në Siri përmes përpjekjeve...

Doli nga makina e mbështeti në mur dhe e qëlloi, publikohet VIDEO e sherrit të zyrtarit të LDK në mes të Prizrenit me Nezir...

Të mërkurën në Prizren ka ndodhur një përleshje fizike në mes të asambleistit të PDK-së, Getoar Besimi...

Kreu i të rinjve të CDU-së gjermane: Kërkoni ndryshimin! Hapni një kapitull të ri me Europën!

Kryetari i Forumit Rinor të CDU-së Tilman Kuban, i ftuar nga kreu demokrat Lulzim Basha, në një...

Balla jep lajmin: Në prill 2020 hapet Ambasada Japoneze në Prishtinë

Më 12 prill të 2020 në Prishtinë do të hapet Ambasada Japoneze. Lajmi është bërë i ditur...