Daily Archives: Oct 30, 2019

We can't let history be forgotten.

Turqia kritikon koalicionin arab për viktimat civile në Jemen

Operacioni ndërkufitar i Turqisë në veri të Sirisë ka në shënjestër vetëm terroristët, por koalicioni i udhëhequr...

Irak, 100 të vdekur në protesta brenda gjashtë ditëve

Është rritur në 100 numri i të vdekurve gjatë protestave antiqeveritare që vazhdojnë në Irak nga dita...

Kili, protestat e dhunshme shkaktojnë anulimin e konferencave ndërkombëtare

Presidenti kilian Sebastian Pinera njoftoi se vendi i tij tërhiqet nga organizimi i samitit të Bashkëpunimit Ekonomik...

Zëri i Amerikës: Parlamenti do të shpërbëhet më 11 shkurt, 2020, do ketë zgjedhje të parakohshme

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi njoftoi të mërkurën se do ta shpërbënte parlamentit...

Shefi i OKB: Të formohet qeveria e re e Kosovës dhe të rifillojë dialogu me Serbinë

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres tha se pauza e gjatë në dialogun Beograd-Prishtinë ndaloi përparimin...

Tentativa për grusht shteti në Mal të Zi, ekstradohet në Kroaci dëshmitari kyç

Mali i Zi ka ekstraduar në Kroaci, ish-dëshmitarin e rastit të tentimeve për puç më 2016, Sasha...