Daily Archives: Oct 29, 2019

We can't let history be forgotten.

Gjermani, “Porsche” prezanton shitjen e makinave nëpërmjet internetit

Prodhuesi gjerman i automjeteve sportive “Porsche”, filloi shitjen e automjeteve në internet, që më parë bliheshin vetëm...

SHBA jep sinjale të forta! E nominuara për ambasadore në Shqipëri rendit prioritetet: Do i shtyj liderët të zgjidhin krizën politike

E nominuara e presidentit të SHBA për ambasadore në Shqipëri, Yuri Kim foli mbrëmjen e sotme para...

Shqiptari në kërkim, dyshohet se përplasi një 29-vjeçar në Britaninë e Madhe

Një aksident fatal i ndodhur në fund të muajit gusht në Birmingam të Anglisë ka vënë në...

Mbretëria e Bashkuar shkon në zgjedhje të parakohshme më 12 dhjetor

Mbretëria e Bashkuar do të shkojë në zgjedhje të parakohshme në datën 12 dhjetor. Parlamentarët britanikë kanë...

“Kujdes me Mini-Shengenin Ballkanik”, Stevo Pendarovski ngre disa pikëpyetje: Jam kundër kësaj ideje

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka shprehur rezerva sa i përket idesë së Mini-Shengenit Ballkanik....

Erdogan: “Rusia na informoi për nxjerrjen e organizatave terroriste nga zona e sigurt”

Presidenti Rexhep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdoğan) foli në pritjen solemnte në Qendrën e Kongreseve dhe të...