Daily Archives: Oct 28, 2019

We can't let history be forgotten.

Nëntë të rinj shqiptarë rrihen me njëri-tjetrin, dy të plagosur përfundojnë në urgjencë

Një ngjarje e rëndë e cila për pak mund të përfundonte në tragjedi ka ndodhur një lokal...

Aksident fatal/ Një i vdekur dhe 2 të plagosur rëndë

Sot rreth orës 21:30, në aksin rrugor Lushnje–Fier,në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Kolonjës”, mjeti tip “DAIMLER...

Fax News “zbulon” anti-terrorin: U maskuan me bluzat tona në Bularat, gjatë përvjetorit të Kacifas

Një ngjarje mjaft e çuditshme ka ndodhur në përvjetorin e vdekjes së ekstremistit grek, Kostandin Kacifas. Agjentë...

Çështja e detit/ Rama takon nesër në Athinë homologun Mitsotaksis, në darkë takim me Mogherinin në Bruksel

Ditën e nesërme kryeministri Edi Rama do të jetë në Greqi, ku do të marrë pjesë në...

Ngjarja horror me 39 të vdekur brenda kamionit, zbulohet detaji tronditës, shoferi kishte 10 muaj që …

Një gjykatë në Britaninë e Madhe la në paraburgim shoferin e kamionit të ferrit, ku vdiqën 39...

Në sulmet e YPG/PKK-së ndaj vendbanimeve civile në Siri humbin jetën 2 dhe plagosen 10 civilë

Në sulmet terroriste të ndërmarra në zonat e Operacionit “Burimi i Paqes” dhe “Mburoja e Eufratit” në...