Daily Archives: Oct 25, 2019

We can't let history be forgotten.

“S’ka projekt më fisnik se bashkimi kombëtar”, Berisha flet për Albin Kurtin: Politikan me fibër të fortë

Mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë” ishte i ftuar ish-kryeministri, Sali Berisha, i cili ka...

A do të mbetet në histori ish-kryeministri? Sali Berisha habit me përgjigjen e tij

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka qenë sot i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ndërsa ka folur për...

Albin Kurti në Tiranë, shkon pa eskortë shoqëruese në kryeministri, vijon takimin me Edi Ramën

Ashtu siç ishte parashikuar, lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti është takuar mbrëmjen e sotme në Tiranë me...

Guterres bën thirrje për bisedime për përfundim të luftës në Siri

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara (OKB), Antonio Guterres, ka përshëndetur zvogëlimin e luftimeve në Sirinë...

Dhjetëra të vrarë, mijëra të plagosur në protestat në Irak

Të paktën 30 persona kanë humbur jetën dhe mbi 2.000 të tjerë janë plagosur në Irak në...

Në Bursë të Turqisë mbahen “Ditët Kulturore Turko-Shqiptare”

Në qytetin Bursë të Turqisë me evenimente të ndryshme janë festuar "Ditët Kulturore Turko-Shqiptare".