Daily Archives: Oct 24, 2019

We can't let history be forgotten.

Bushati: Në finale Reforma në Drejtësi do prekë gjithë klasën politike! Lubonja e Vasjari: Situata po degradon

Analistët Arjan Vasjari dhe Fatos Lubonja nuk e kanë mbështetur idenë e ish-ministrit të Jashtëm të Shqipërisë,...

“Bomba” e Ramës: Shullazi më erdhi me eskortë në fushatë, mori zvarrë Vasilika Hysin dhe theu gjithçka…!

Kryeministri Edi Rama ka bërë një deklaratë bombastike në emisionin “Opinion”, teksa ka folur për Emiljano Shullazin.

Ditmir Bushati kritika të forta politikanëve: Fjala kompromis iu duket si fjalë “turpi”, BE bëri hapa pas

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, deklaroi në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, se Bashkimi...

Zjarre masive në Kaliforni, ndërpritet energjia elektrike

Në Kaliforni më shumë se gjysmë milioni njerëz po përballen me ndërprerje të energjisë elektrike ndërsa zjarret...

Dorëheqja? Rama: Unë e kam bërë detyrën, nuk jam si Zaevi

Kryeministri Edi Rama ka refuzuar të ndjekë shembullin e Zaran Zaev, i cili dha dorëheqjen nga posti...

Refuzimi i negociatave/ “Franca qasje tjetër me Gjermaninë”, Rama tregon detaje: Pse Macron foli për “bishta”

Kryeministri Edi Rama ka folur sërish për  refuzimin e negociatave për Shqipërinë. I ftuar në emisionin “Opinion”,...