Daily Archives: Oct 23, 2019

We can't let history be forgotten.

Champions/ Interi nuk zhgënjen më, Olajinka shënon për… Barcelonën! Liverpuli fiton me poker golash

Gola dhe emocione në të mërkurën e Champins League. Kampionët në fuqi të Liverpulit vijojnë ecurinë e...

Skandali i himnit në ndeshjen Francë-Shqipëri, ja dënimi i UEFA-s për federatën franceze!

Franca ia ka hedhur vetëm me një gjobë ngatërrimit të turpshëm të himnit të Shqipërisë në përballjen...

Deri në tremujorin e 2020 do të kemi aktakuzat e para nga Specialja

Deri në tremujorin e 2020 do t’i kemi aktakuzat e para nga Specialja

Champions/ Lajpcigu përmbys Zenitin, Çelsi trondit Ajaksin në shtëpi

Dy ndeshjet e para të mbrëmjes së sotme kanë dhuruar dy suksese për Lajpcigun, që në shtëpi...

Bushati: Bashkëpunimi rajonal nuk mund të zëvendësojë procesin e anëtarësimit të Ballkanit Perëndimor në BE

Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati deklaron se bashkëpunimi rajonal nuk mund të zëvendësojë...

Rusia refuzon propozimin për “zonë të sigurt ndërkombëtare” në Siri

Rusia nuk e sheh si të nevojshëm krijimin e një zone të sigurt nën kontroll ndërkombëtar në...