Daily Archives: Oct 22, 2019

We can't let history be forgotten.

Albin Kurti kërcënon oligarkët e Kosovës: Fundi i vëllezërve Devolli po afron

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti ka kërcënuar oligarkët e Kosovës, të cilët kanë të gjithë...

VIDEO/ Arroganca e prokurores Oltiana Çifliku ndaj studentëve: E more datën e gjykimit?

Denoncimi i fallxhores Arta Selimaj nga emisioni investigativ “Stop”, ka nxjerrë në pah edhe mosfunksionimin e sistemit...

Sule mbyll sezonin, Bayern hidhet në merkato, piketon lojtarin e Barcelonës

Dëmtimi i rëndë i Niklas Sule, i cili ka mbyllur sezonin për shkak se ka këputur ligamentet...

Çështja Griezmann, “paqe milionerësh”, Barça i vendos një kush të çuditshëm Atleticos!

Antonie Grizmann ishte një nga çështjet më të bujshme në këtë merkato verë, transferimi i tij nga...

SHBA, nxjerr armën nga çanta e shkollës dhe qëllon nëpër gjimnaz

Një tjetër skenë e tmerrshme në gjimnazet e SHBA-ve. Një nxënës ka nxjerrë armën nga çanta dhe...

Arrestimet e para nga Specialja, pas formimit të qeverisë së re

Gjykata Speciale gjatë ditës së sotme ka dërguar 7 ftesa për intervistim, ndërsa arrestimet e para pritet...