Daily Archives: Oct 17, 2019

We can't let history be forgotten.

Skandali/ Dy kontejnerë nga Ekuadori u zhdukën në portin e Durrësit

Porti i Durrësit është në gjendje alarmi që prej datës 20 shtator pas mbërritjes së katër kontejnerëve...

VIDEO/ Juncker nuk e mbajnë nervat dhe i bërtet gazetarit: Po flas unë!

Presidenti në ikje i Komisionit Europian Jean-Claude Juncker iu sul keq një prej gazetarëve Channel 4 News...

UEFA dënon Liverpool dhe City

Dy skuadrat më të mira në Premierligë aktualisht, Liverpool dhe Manchester City janë dënuar nga UEFA.

Opozita maqedonase paralajmëron protesta/ Shtëpia jonë janë rrugët e sheshet

Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski tha se të gjithë qytetarët e vendit besojnë në ardhmëri më të...

Media italiane përcjell lajmin: Franca i bllokon negociatat Tiranës dhe Shkupit

Edhe në median italiane është publikuar një lajm i cili njofton se Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk do...

“Ofertë për Serbinë?”, Albin Kurti: Kërkesë që të na kthejë borxhin

Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti deklaroi se sapo të vijë në pushtet do t’i bëjë një kërkesë...