Daily Archives: Oct 16, 2019

We can't let history be forgotten.

Osmani dhe Palmer diskutojnë raportet në mes të Kosovës dhe SHBA-së

Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, po qëndron për një vizitë...

Votat e diasporës, VV-ja bindshëm e para, dallim i vogël mes LDK-së e PDK-së

Tashmë janë numëruar mbi 9500 votat e ardhura nga jashtë Kosovës. Lëvizja Vetëvendosje kryeson...

Vilat pas Hotel Tiranës u rrafshuan për t’u hapur rrugë kullave

Nga Esmeralda Keta Tre vjet pasi Bashkia e Tiranës shembi për ‘interes...

Masakruan të riun për parkimin e një biçiklete/ Ja çfarë ndodhi në mes të Tiranës

Sherri për parkimin e një biçiklete solli plagosjen e rëndë të një 24-vjeçari në Tiranë, i cili...

Artan Hoxha: Marsida Qatja është në rrezik, vrasja e Haxhollit për prishje pazaresh

Marsida Qatja është marrë zyrtarisht nën hetim nga prokuroria e Durrësit, me akuzën e “përdorimit dhe mbajtjes...

Kokaina pritet “të fundosë” Marsida Qatjan, Prokuroria hedh hapin e parë pas dëshmive kontradiktore

Prokuroria e Kavajës më në fund ka marrë nën hetim Marsida Qatjan, 30-vjeçarja në banesën e së...